مرز استفراغ گرمازدگی کودکان والدین

مرز: استفراغ گرمازدگی کودکان والدین میکروب نوزادان میکروب تشنج

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود / رییس جمهور

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه سال آینده سال سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود، گفت: بگذاریم مردم شاد باشند و به آنها سخت نگیریم. 

سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود / رییس جمهور

رییس جمهور: سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود

عبارات مهم : میلیون

رییس جمهور با اشاره به اینکه سال آینده سال سرمایه گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود، گفت: بگذاریم مردم شاد باشند و به آنها سخت نگیریم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال های گذشته سرمایه گذاری هر لحظه منفی بوده هست، اظهار کرد: سال ۹۶، قیمت سرمایه گذاری کشور مثبت بوده است و این به معنای تحرک اقتصادی هست. همچنین رشد اقتصادی در چهار سال گذشته به طور میانگین ۴.۸ درصد بوده است که رشد میانگین دنیا حدود ۲.۵ درصد است.

وی با بیان اینکه کشور در مسیر توسعه و رشد در حال حرکت هست، خاطرنشان کرد: قبل از دولت یازدهم، میانگین رشد ۲.۳ درصد بوده است که این رقم به ۴.۸ درصد رسیده هست. رشد اقتصادی امسال ما بالای ۴.۵ درصد است و رشد ۹ ماهه اول امسال بدون نفت ۴.۷ درصد است.

سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود / رییس جمهور

رییس جمهور تاکید کرد: حرکت ما حرکت مثبتی بوده است و در زمینه های مختلف، رکوردهای خوبی داشته ایم. به طور مثال در زمینه آبیاری تحت فشار و آبیاری نوین آنچه انجام شده است هست، یک رکورد هست. در زمینه محصولات کشاورزی هم از ۹۷ میلیون تن تولید به ۱۲۲ میلیون تن رسیده ایم یعنی ۲۶ درصد رشد در تولید محصولات کشاورزی داشته ایم. ما در گندم به خودکفایی رسیده ایم و در شکر هم در حال حرکت به سمت خودکفایی هستیم.

روحانی ادامه داد: در سال ۹۶، شش فاز پارس جنوبی را افتتاح کردیم که کاری بزرگ بود. ما در پارس جنوبی به برداشت یکسان با کشور همسایه رسیدیم و حتی از آن پیشی گرفتیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه سال آینده سال سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود، گفت: بگذاریم مردم شاد باشند و به آنها سخت نگیریم. 

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در تولید گاز در پارس جنوبی از ۲۸۵ میلیون متر به ۵۵۵ میلیون متر رسیده ایم، خاطرنشان کرد: این رقم دو برابر شده است هست. ما امسال نیاز به خرید گاز از کشوری نداشتیم که آنها جهت ما ناز کنند یا قیمت را اوج ببرند. پنج فاز پتروشیمی را امسال افتتاح کردیم و در سال ۹۷ هم پنج مجتمع دیگر پتروشیمی را افتتاح خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه به سمت رونق اقتصادی پیش می رویم، تصریح کرد: ارزش رشد صادرات ما نسبت به پارسال پنج درصد داشته است ولی واردات ما هم زیاد شده است است و نسبت به صادرات و واردات، نسبت به پارسال تفاوت دارد ولی بعضی آمارهای ریز در این بین خوشحال کننده است.

روحانی گفت: ما در پتروشیمی حدود یک میلیارد دلار کمتر صادرات داشته ایم ولی همین مقدار را به تولیدات پایین دستی در کشور تخصیص داده شده است داده ایم. در مواد معدنی هم صادرات ما کم کردن داشته است ولی ما از خام فروشی جلوگیری کردیم و اکنون سنگ به فولاد یا کنسانتره تبدیل می شود. در واقع کم کردن صادرات ما مثبت بوده هست. از سویی ما از زیاد کردن واردات خوشحال نیستیم ولی هنگامی که واردات به صورت کالاهای سرمایه ای انجام می شود خوشحال می شویم. واردات کالاهای سرمایه ای ما ۲۷ درصد رشد داشته است.

سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود / رییس جمهور

وی با بیان اینکه تولید ماشین از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه به یک میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه رسیده هست، تصریح کرد: هنگامی که تولید ماشین زیاد می شود یعنی واردات بعضی قطعات هم زیاد می شود لیکن این واردات ناراحت کننده نیست و به تولید کمک می کند در واقع واردات به نوعی نیست که دلواپس کننده باشد.

روحانی ادامه داد: ما در سال ۹۶ شرایط بهتری نسبت به گذشته در خصوص حمل و نقل ریلی داشتیم. راه آهن همدان افتتاح شد و امیدواریم تا روزهای آخر سال راه آهن کرمانشاه هم افتتاح شود. ان شاءالله در سال آینده راه آهن ارومیه، رشت و تبریز هم افتتاح می شود. در سفر فروردین ۹۷ به جمهوری آذربایجان، قراردادی را جهت سرمایه گذاری یکسان راه آهن رشت ـ آستارا را نهایی می کنیم. در سفر به هند نیز راجع به سرمایه گذاری یکسان راه آهن چابهار ـ زاهدان مذاکره داشتیم. در سال ۹۶، ۵۱۶ کیلومتر راه آهن تازه افتتاح شده است هست، ۷۰۰ کیلومتر هم راه آهن سطح دوم و سوم افتتاح شده است است یعنی بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر راه آهن افتتاح شده است است که این یک رکورد در زمینه راه آهن در کشور است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه سال آینده سال سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود، گفت: بگذاریم مردم شاد باشند و به آنها سخت نگیریم. 

رییس جمهور با بیان اینکه فاز یک بندر چابهار افتتاح شده است هست، تصریح کرد: فاز دوم بندر شهید رجایی نیز تکمیل شد و فاز سوم آن هم شروع می شود.

روحانی ادامه داد: در زمینه بنزین هم به سمت خودکفایی حرکت کردیم. یک فاز ستاره خلیج فارس افتتاح شد. در سال آینده فاز دوم هم افتتاح می شود و فاز سوم هم تکمیل خواهد شد یعنی ۳۶ میلیون لیتر بنزین و ۱۴ میلیون لیتر گازوئیل تولید می شود و ما در این زمینه خودکفا شده است و حتی می توانیم صادرات هم داشته باشیم.

سال ۹۷ سال توسعه و عدالت اقتصادی خواهد بود / رییس جمهور

رییس جمهور در بخش دیگری از بیانات خود با بیان اینکه فروش مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران در سه ماه گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است و رونق بخش مسکن شروع شده است هست، ادامه داد: در سال آینده در خصوص بافت فرسوده هم حرکت جدیدی را شروع می کنیم. همچنین با نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری در زمینه محیط زیست نیز گام های خوبی بر می داریم.

روحانی گفت: شرایط کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر در زمینه رشد و توسعه مناسب هست. ما از لحاظ عدالت اجتماعی هم قدم های خوبی برداشته ایم. در این سال ها حقوق کارمندان و دستمزد کارگران همواره از تورم زیاد بوده است این یعنی در مسیر عدالت حرکت می کنیم البته همان طور که رهبر انقلاب اشاره کردند در این زمینه باید تلاش بیشتری کنیم.

رییس جمهور تاکید کرد: سال آینده سال سرمایه گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به حوادث سال ۹۶، اظهار کرد: در کنار همه پیشرفت ها و کارها ارزشمند، ملت ما روزهای غمباری داشته هست. متاسفانه در زمین، دریا، هوا و آسمان اتفاق داشتیم و عده ای از هموطنان خود را از دست داده ایم. مردم ما در این حوادث نشان داده اند چقدر نودوست هستند و هموطنان خود را دوست دارند. مردم برادرانه به صحنه آمدند و به آسیب دیدگان کمک کردند.

روحانی همچنین با اشاره به اعتراضات دی ماه، بیان کرد: مردم به خوبی بین اعتراض و اغتشاش دیوار مورد نیاز را به وجود آوردند. دولت حق اعتراض را به رسمیت می شمارد ولی اغتشاش و بی نظمی جهت دولت قابل قبول نیست. مردم هم در روزهای اعتراضات و هم در تظاهرات میلیونی خود این فاصله را ایجاد کردند. ما انتقاد و اعتراض را قبول داریم و معتقدیم باید اشتباهات گفته و برطرف شود ولی همه باید قانون مند بوده و اموال و نظم عمومی را رعایت کنند.

رییس جمهور ادامه داد: گوش ما باید جهت سخن مردم شنوا باشد البته سخن مردم موج فرکانس خاصی ندارد که فقط به سمت قوه مجریه برود. باید همه حرف مردم را بشنوند البته بعضی نمی خواهند گوش بدهند در حالیکه باید فرکانس ها را به دقت گوش کرد و اکنون وقت پارازیت نیست. مردم انتقاد و پیشنهاد دارند و باید به آنها توجه شود. ما با عمل بهتر خود می توانیم همبستگی خود را زیاد حفظ کنیم.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به موفقیت های کشور در عرصه سیاست خارجی، افزود: ما در این سال موفقیت های خوبی داشتیم و بدخواهان ما شکست های کم نظیری را تجربه کردند. آنها روبروی ملت کشور عزیزمان ایران ایستادند و گفتند کشور عزیزمان ایران در برجام به تعهدات خود عمل نکرده هست، در حالیکه همه دنیا در برابر آنها ایستادند و گفتند مرجع تشخیص عمل به برجام، آژانس انرژی اتمی است و آژانس هم تعهدات کشور عزیزمان ایران را قبول کرده هست. آنها ناشیانه پرونده کشور عزیزمان ایران در زمینه حقوق بشر را می درخواست کردند به شرکت ملل ببرند ولی هیچ کس با آنها همراهی نکرد. در زمینه یمن نیز به ما تهمت زدند ولی موفق نبودند. در زمینه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس هم موفق نبودند.

روحانی همچنین تصریح کرد: شکست داعش در منطقه یکی دیگر از موفقیت های ما بود. من از همه کسانی که از این سرزمین حتی از نثار جان خود جهت شکست داعش دریغ نکردند، تقدیر کرده و در برابر آنها تواضع می کنم، این پیروزی هدیه بشریت بود. ثبات و امنیت منطقه همچنان نشانه مهم ماست و امیدواریم موفقیت های بسیار خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما تعامل سازنده و عزت مند را با دنیا ادامه خواهیم داد، گفت: چه آمریکا یا یکی دو کشور کوچک منطقه بخواهد یا نخواهد، ما تعامل سازنده با دنیا را ادامه می دهیم ولی از منافع ملی خود نمی گذریم و حامی منافع ملی خود خواهیم بود.

روحانی با تقدیر از رهبری جهت حمایت ها و هدایت هایشان از دولت، تصریح کرد: ما همچنان به این حمایت ها و هدایت ها نیازمندیم. من از مجلس هم تقدیر می کنم هم به خاطر رای اعتماد به هیات دولت در شروع دولت دوازدهم و هم رای اعتماد مجدد به سه وزیر دولت. بسیار زیبنده بود که مجلس در روزهای نهایی سال به سه وزیر اعتماد کرد. از رییس مجلس، هیات رییسه و نمایندگان مجلس تقدیر می کنم. ما در کنار مجلس و قوه قضاییه می توانیم کارها بیشتری جهت مردم انجام دهیم.

وی همچنین با تقدیر از رسانه ها، خبرنگاران و عکاسان و تصویربرداران، اظهار کرد: رسانه ها واقعیت ها را منعکس می کنند و من چه از رسانه هایی که با دولت هم دلند و چه رسانه هایی که منتقد هستند، چه آنهایی که با لحن قشنگ با ما صحبت می کنند، چه آنهایی که با لحن متفاوت، تقدیر می کنم لیکن همه جهت خدمت به کشور تلاش می کنند و کارشان بسیار ارزنده است.

روحانی ادامه داد: امیدوارم سال آینده، سال خوشحالی، امیدواری و نشاط در میان مردم باشد. ما همانطور که انتقاد و اعتراض را به رسمیت می شناسیم باید نشاط مردم را هم به رسمیت بشناسیم. نباید به مردم سخت بگیریم، بگذاریم مردم شاد باشند.

وی در آخر گفت: امیدوارم کشوری داشته باشیم که مثل فرهنگ و دینش هر لحظه سرفراز باشد.

واژه های کلیدی: میلیون | واردات | اقتصادی | میلیونی | رییس جمهور | رونق اقتصادی | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz